BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Užrašyk mane negyvai

[Turbūt turėčiau perspėti, kad kūrinys nėra skirtas jaunesnei nė 18-mečių auditorijai. Bent jau neturėtų būti.]

Mano kūnas nevalingai krūptelėjo ir sąmonė susisiekė su išoriniu pasauliu kaip tik tuo metu, kai besišypsanti stiuardesė dalino meniu. Ištiesiau nugulėtą ranką ir ėmiau vartyti tuos kelis lapus su nežmoniškomis kainomis. Tiesa pasakius, net nepastebėjau, kad dar kylant lėktuvui užsnūdau. Matyt buvau labiau pavargusi nė maniau. Atostogos, kurios nualino. Kažkaip paradoksalu.
Mostelėjau praeinančiai mergaitei tvarkingai išlyginta uniforma ir preciziškai susegtais plaukais:
- Alaus, - šiuo aspektu buvau tikras vyras. Ji padavė man skardinę ir plastikinę stiklinę, kuri priminė šlapimo mėginių laikymo indelį. Atsilenkusi staliuką priekyje sėdynės, viską susidėsčiau ir iš rankinės, kurios turėjau gerokai pagrabalioti po sėdyne (mat tokios taisyklės), išsitraukiau nestorą knygeliūkštę. Tamsus minkštas viršelis, vaizduojantis pusnuogės merginos siluetą ryškioje šviesoje. Keistas sprendimas. Įsitaisiau patogiau ir atsiverčiau pirmą puslapį. „Čia galėtų būti dedikacija: Mano gyvenimo moteriai ar kažkoks panašus šlamštas”, - pagalvojau. Tiesa ta, kad tai buvo praktiškai neįmanoma, nes žmogus, kuris man ją padovanojo yra per daug pedantiškas, kad terliotų knygą savo negrabiu raštu ir per daug išdidus, kad leistų kažką panašiai sentimentalaus įspausti tituliniame puslapyje. Nutaisiusi kritišką išraišką gurkštelėjau alaus ir ėmiau lėtai skaityti. Kaip visada. Su niekuo kitu nesumaišomas stilius, kurį nagrinėjant jautiesi lyg tai darytum kalba, kurią neseniai išmokai ir skiemenų dėliojimas į žodžius būtų didžiai skausmingas, nes smegenys visiškai nenori taikyti įgytų žinių. Ties dvidešimtu puslapiu užverčiu knygą ir pasidėjusi ant kelių užsimerkiu. Jei neprasidės migrena, bus stebuklas.
Paprašau pakartoti mano užsakymą. Įpusėjus antrai skardinei, mano ir skaitalo santykiai gerėja - imame vienas kitą suprasti, artėti, aš pradedu įžvelgti paslėptas prasmes. Skaitydama Jį aš visad stengiuosi likti nešališka, nesieti nieko su mūsų bendru gyvenimu, tačiau aš tik žmogus. Dabar jau palinkusi į priekį, akimis ryju sekso sceną. Herojaus kailyje stoviu priešais nuogą moterį. Jos apvalios krūtys ir statūs speneliai dabar vienintelis į mano akiratį patenkantis vaizdas. Kaip ir vienintelis mintyse. Trumpam sustoju ir perkryžiuoju kojas. Jaučiu drėgmę.
Jokios užuominos apie jos fenotipą. Tik gracingai minima išblyškusi oda ir tos moteriškos pieno liaukos, vaizduojamos neapsakomais žodžiais. Jaučiu kambaryje tvyrančią įtampą, jo norą, geismą, jos nekantrumą, virpantį kūną, kai jis ją liečią, delnu braukdamas nuo kaklo iki pilvo apačios, slysdamas nugaros išlinkimu ir į ją. Jos gilų įkvėpimą. Atsidūstu, atkreipdama netoliese sėdinčio vyriškio dėmesį. Sunkiai alsuodama susiverčiu likusias putas ir nervingai užvertusi knygą įsispoksau į kėdę priešais. Nusuku akis tarsi iš gėdos, tarsi jausčiausi kalta prieš save, kad tapau ta moterimi ir tas, kuris mane lietė, buvo šitas baisus prozininkas. Rašytojas diletantas, kaip aš jį mėgau vadinti. Nes laikiau save jo mokytoja. Geltonsnapis, kurio knygos buvo perkamos ir mylimos snobų kaip „Starbucks” kava.
Minčių virtinė perplaukė tirštoje nuo alkoholio ir netikėtos aistros galvoje ir virto klausimais, į kuriuos velniškai norėjau atsakymų, bet nesugebėdavau paklausti. Ar aš galiu tapatintis su heroje? Ar Jis galvojo apie mane, kai tušinuku dulkino ją? Ar Jis mylisi su savo gerbėjomis, kai jos orgazmo pagautos meta pinigus ant prekystalio ir lekia namo į lovą skaityti, laikydamos vieną ranką tarp šlapių šlaunų.
Pakėliau ranką:
- Sidro, - tvirtai paprašiau gėrimo, kurio nekenčiau labiau už viską pasaulyje, bet tai buvo jo eliksyras, kaip mėgdavo pats teigti, ir taip aš bandžiau pasijausti truputį artimesnė. Visai kaip prislinkdama iš nugaros, padėdama galvą ant peties, kai vyksta kūrybinis procesas ir turbūt aš esu mažiausiai svarbus padaras žemėje. Gal blogiau. Gal daiktas.
Išgėrusi viską beveik vienu mauku troškau žemyn nuguiti gumulą gerklėj. Po kelių minučių viskas ėmė plaukti ir mano drėgnos akys nebeatrodė toks baisus dalykas. Aplinka buvo minkšta ir švelni. Viskas migdė. Alkoholis manęs niekad taip gerai neveikdavo kaip n kilometrų virš žemės.
Pabudau nuo švelnaus dunkstelėjimo. Mes nusileidome. Prabudus viskas atrodė kaip anksčiau. Susirinkau daiktus ir apsimuturiavusi išlindau į speiguotą vėją. Atsargiai dėliojau kojas, nes nebuvau tikra, ar visas alkoholis tvirtai pasišalino iš mano mąstymo dėžės. Kol mus vežė į vidų negalvojau nieko. Išlipusi nukulniavau pirmiau kitų ir ryžtingai praėjau pro lagaminų atsiėmimo punktą. Visada keliaudavau tik su rankine. Nemėgau apsikrauti. Viską, ko man reikia, nusipirkdavau ir kiekvieną kartą išeidama iš Jo namų suversdavau į šiukšlinę. Nenorėdavau, kad kas nors primintų mano viešnages ten, nes pro tuos vartus galėdavau įžengti retai, o grįžti atgal visgi būdavo skausminga.
Su taksistu kalbėjau visą kelią. Jis klausinėjo apie mano kelionę, o aš pasakojau, kokie ten laimingi žmonės, negalėdama apsispręsti, kokia dėmė tame paveiksle buvau aš: šviesi terlionė, ar tamsus taškas.
„Tik neverk”, - pasakė jis, įsodindamas mane į autobusą. Ir aš stengiausi. Aš visad per daug stengiuosi. Galbūt todėl ir grįžtu tokia išsekusi.
Grįžusi namo susiradau ankstesnį bestselerį mokinio, kuris pranoko savo „sensėjų”. Atsiverčiu skirtuku pažymėtą vietą ir perskaitau savo mirties sceną. Tyliai dūstu pagalvėje, springdama žodžiais, aplaistytais karštu vašku ir maišytais mano pačios krauju, jausdama kaip per šlaunis teka karštas Jis. Dieną numarinu mintimi, kad dėl to, jog tai mano žmogžudystė, galėčiau atiduoti nukirsti savo mažąjį pirštelį, kurį Jis taip myli. Atsikėlusi vėl lauksiu, kada Jis pasitiks mane su peiliu, mėgindamas mano akyse įžvelgti tikrąją meilę, kaip pats kažkada šnibždėjo mums mylintis, smaugdamas mane miline virve.

Patiko (10)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Užrašyk mane negyvai”

 1.   . rašo:

  net nenumanau, ką parašyti. Nuostabu, įdomu, nenuvalkiota (:

 2.   tylumoj rašo:

  ohohoho, prarijau su malonumu, ačiū!

 3.   Monika rašo:

  Patiko,tikrai labai sudominai,smagu buvp paskaityt ;))

 4.   Argentina rašo:

  Nustebinai, saunus kurinys

Rašyk komentarą